Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'foto-soutez.cz'@'localhost' (using password: YES) in /home/www/foto-soutez.cz/www/pripoj.php on line 8

Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /home/www/foto-soutez.cz/www/pripoj.php on line 10

Warning: mysql_select_db(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/www/foto-soutez.cz/www/pripoj.php on line 13

Warning: mysql_select_db(): A link to the server could not be established in /home/www/foto-soutez.cz/www/pripoj.php on line 13

Notice: Undefined variable: title in /home/www/foto-soutez.cz/www/informace.php on line 6
www.foto-soutez.cz
ÚvodInformaceLidéRegistraceGaleriePodmínky1. ročník2. ročník 

Téma

Tělo, pohyb, emoce
Tyto ingredience si namíchejte v poměru, který je vám nejbližší

Tématem soutěže by měl být v prvé řadě člověk. Jeho tělo, pohyb, ale také vnější zachytitelné projevy emocí. Ruku v ruce s těmito ingrediencemi by měla jít tvořivost, umění, můza, či jak chcete.

Nejde nám tedy o prezentaci fotografií známých osobností sportu, o zachycení velkolepých soutěží a zápasů. K tomuto účelu je zde spousta jiných fotosoutěží, časopisů a médií.

Fotografie vhodná pro naši soutěž je kreativní, ukazující emoce, pohledy na tělesnou kulturu a sport z méně obvyklých uhlů. Vítané je využití méně-obvyklých technik, které zdůrazní autorův záměr.

Časový harmonogram soutěže

Vyhlášení soutěže - Říjen 2011
Ukončení zasílání příspěvků - 15. března 2012
Vyhodnocení - březen 2012
Výstava vybraných fotografií

Filozofie soutěže a cíle

Soutěž si klade za cíl reprezentovat Fakultu tělesné kultury a hlavně Katedru Rekreologie jako živou instituci. Měla by už svou existencí a snad i výsledkem dokazovat podstatu rozvoje osobnosti a snahy o její celistvost. Od antického ideálu jednoty těla i ducha, přes coubertinovskou snahu spojení sportu a umění, až k rekreologii jako multidimenzionální vědě o osobním rozvoji realizovaném převážně ve volném čase.

Snahou je přimět soutěžící k zamyšlení se nad jiným úhlem pohledu na pohybovou aktivitu. Skrze hledáček fotoaparátu nelze vidět výkon ani tabulky. Je to zlomek vteřiny, který se zapíše na paměťovou kartu fotoaparátu. Má-li fotografie být krásná, je třeba mířit objektivem přesně tam, kde krása pózuje. Pevně věřím, že se soutěžícím podaří spatřit a některým i zachytit, alespoň kousek z krásy pohybujícího se těla, krásy emocí, kterou nám hra může dát, krásy, které můžeme pozorovat všude kolem nás.

Tu největší odměnu nabízíme všem soutěžícím, bez rozdílu talentu. Obohacení vlastní osobnosti o zážitky, které při tvorbě, ať už sami nebo v týmu, prožijí. Většina obrázků se totiž stane součástí jejich vlastní, vnitřní galerie.   

Vyhlašovatel: Katedra Rekreologie FTK UP
Kontaktní osoba: Tomáš Nohejl
Email: tomas@nohejl.cz
Telefon: 608 883 077

Partneři:
www.vemeste.cz
www.rekre.cz